jurga_akis_logo


Kūrybos paveldo centras > Jurgos Ivanauskaitės premija > Premija Renatai Šerelytei 2009

2010 m. vasario 21 d.

Vilniaus knygų mugėje antrąjį kartą buvo įteikta Jurgos Ivanauskaitės premija "Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką". Antrąja laureate tapo rašytoja Renata Šerelytė. Premija jai įteikta už romaną "Mėlynbarzdžio vaikai" (Alma littera, 2008).

"Kai kuriais kūrybos bruožais Renata Šerelytė primena ir pačios Ivanauskaitės kūrybą, – pastebėjo kultūros kritikas, rašytojas, poetas, J. Ivanauskaitės kūrybos paveldo centro narys, vertinimo komisijos pirmininkas Vytautas Rubavičius. – Palinkėčiau, kad kitose knygose rastųsi daugiau egzistencinio džiaugsmo."

R. Šerelytei atiteko trijų tūkstančių litų premiją ir diplomas. Praėjusių metų premijos gavėja K. Sabaliauskaitė įteikė laureatei pernai gautą drambliuką, kadaise priklausiusį Jurgai. "Gavau šį drambliuką su sąlyga, kad po metų perleisiu jį kitam laureatui. Iš patirties žinau, kad šie simboliniai drambliukai nemėgsta būti vieni, todėl nuo savęs pridedu ir antrąjį, linkėdama kitiems laureatams tęsti tradiciją", – sakė moteris.

Pati R. Šerelytė kalbėdama neslėpė džiaugsmo. "Premija man buvo labai netikėta, bet iš tiesų patys džiaugsmingiausi apdovanojimai – netikėti. Jurga buvo ryškus ir drąsus žmogus, iš kurio ir šiandien mokausi drąsos ir žaismingumo, kurio kartais labai trūksta man pačiai", – sakė antrosios premijos laureatė.